top of page

Glass skin - jak ją uzyskać?

Krystaliczna cera któż o niej nie marzy? Wraz z premierą filmu Barbie temat nieskazitelnej urody powrócił, aczkolwiek mamy wrażenie, że kult idealnej lalki odchodzi już do szafy, co nas niezmiernie cieszy. Jednak nie ma co ukrywać, że cera typu Barbie jest do pozazdroszczenia. Czy cera niczym tafla szkła, nieskazitelna, promienna jest w ogóle możliwa do osiągnięcia? W tym artykule znajdziesz na to odpowiedź.Co to jest Glass Skin?


Glass Skin czyli efekt idealnie gładkiej skóry, niczym tafla szkła. Bez widocznych niedoskonałości, idealnie gładka, wyrównana, promienna. Trend przyszedł do nas z pielęgnacji koreańskiej, która od zawsze koncertuje się na wieloetapowej pielęgnacji, aby uzyskać promienny i młodzieńczy wygląd. Warto podkreślić, że przy efekcie glass skin, nie chodzi o uzyskanie nieskazitelnej lub pozbawionej porów cery (co byłoby nierealne) ale na doprowadzeniu skóry do jak najzdrowszego stanu. Efektu tego również nie uzyskamy samym makijażem. Kluczem do glass skin jest odpowiednia i systematyczna pielęgnacja.


Jak uzyskać efekt glass skin?


Przede wszystkim systematyczną pielęgnacją, odpowiednią dietą - bogatą w kwasy nienasycone i odpowiednie nawodnienie naszego organizmu. Kiedyś mówiło się, że dorosły człowiek powinien spożywać ok 2 litry wody, obecnie wiadomo, że nie ma magicznej liczby dla każdego, wszystko zależy od naszej wagi. Na 1 kg ciała powinniśmy spożywać 0,02 litra wody. W słoneczne dni i przy wysiłku fizycznym oczywiście więcej. Do tego odpowiednio dobrana i systematyczna pielęgnacja, bazująca na 4 ważnych etapach pomoże w uzyskaniu skóry niczym taflę szkła. Koreanki stosują warstwową pielęgnacją, czyli nakładają na skórę, kilka warstw lekkich kosmetyków o silnym działaniu nawilżającym, które tworzą na skórze transparentną, świetlistą powłoczkę.


glass skin
Glass Skin czyli efekt idealnie gładkiej skóry, niczym jak tafla szkła

1. Demakijaż i oczyszczanie


To podstawowy i najważniejszy etap naszej pielęgnacji. Skórę powinniśmy oczyszczać minimum 2 razy dziennie - rano i wieczorem.

Oczyszczaniu poświęciłyśmy osobny post zerknij do niego aby dowiedzieć się dlaczego jest to ważny etap i jakich błędów unikać. Po całym dniu najlepszym rozwiązaniem będzie oczyszczanie dwuetapowe, jako pierwszy krok wybierz tłuszczowy produkt, który ułatwi zmycie trudu całego dnia, makijaż, filtru UV; w myśl tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. Kolejno sięgnij po produkt wodny piankę lub żel.


Produkty do pierwszego etapu oczyszczania:


Produkty wodne:


2. Złuszczanie


Szara, zmęczona, matowa skóra często jest skutkiem nagromadzenia martwego naskórka. Najlepszym sposobem na jego usunięcie jest ekfoliacja czyli złuszczanie. Dzięki temu zabiegowi również lepiej produkty wnikają w skórę.

Pamiętaj tylko aby nie przesadzać z jego częstotliwością, 2 razy w tygodniu to max. Na częstotliwość ma znaczenie typ naszej skóry (przy cerach tłustych można wykonywać częściej), tryb życia (chociażby życie w dużym mieście, mocniej wpływa na zanieczyszczenie) czy stosowanie mocnego makijażu. Rodzaj eksfoliatora dobierz do typu swojej cery! Zerknij do postu rodzaje peelingów, aby poznać zasadnicze różnice pomiędzy peelingiem chemicznym i mechanicznym i dowiedzieć się jaki peeling polecany jest do cer wrażliwych, a jaki do tłustych.3. Tonizacja


Głównym zadaniem toniku jest przywrócenie odpowiedniego pH (lekko kwaśnego) naszej skórze po myciu. Nasza bariera naskórkowa najlepiej funkcjonuje w lekko kwaśnym pH, szczelna bariera chroni nas nie tylko przed zanieczyszczeniami, ale również zatrzymuje wodę, odpowiednio nawilżona skóra wygląda lepiej, jest elastyczniejsza i sprężysta. Więcej o barierze naskórkowej przeczytasz tutaj. Dodatkowo toniki w pielęgnacji koreańskiej mają zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia i umożliwić lepsze wchłanianie kolejnych produktów.


Toniki lubiane przez Kosmos w Słoiczku:


4. Nawilżanie


Nawilżanie to oczywistość każdej rutynowej pielęgnacji skóry, nawet tłustej. Przy wieloetapowym nakładaniu produktów, warto sięgać po produkty, które mają lekką konsystencję, a jednocześnie zapewnią maksymalne nawilżenie. Warto wybierać produkty bogate w surowce nawilżające jak np.: CICA (wąkrotka azjatycka), kwas hialuronowy, ektoina, wyciągi roślinne, skwalan oraz takie, które będą wzmacniały naszą barierę naskórkową i zapobiegały wodzie jak ceramidy (więcej o nich tutaj).
W klasycznej pielęgnacji koreańskiej do efektu skin glass wymieniane są jeszcze etapy stosowania serum, kremu pod oczy, olejowania czy masek w płachcie. My jednak jesteśmy pragmatyczne i zdajemy sobie sprawę z ograniczeń czasowych dla wieloetapowych pielęgnacji. Stąd w naszym zestawieniu pominęłyśmy te kroki do efektu glass skin. Przy ostatnim etapie nawilżania, możemy również poszukiwać produktów wielozadaniowych, które nie tylko nawilża naszą skórą, ale również złagodzą ewentualne podrażnienia, wyrównają koloryt.Nawilżanie to konieczność każdej rutyny pielęgnacjnej skóry, nawet tłustej

Efekt glass skin to żmudny i systematyczny proces, wymagający czasu. Rynek kosmetyczny nie znosi próżni, bardzo dobrze wie, że konsumenci oczekują szybkich efektów, stąd na rynku możemy znaleźć sporo produktów deklarujących efekt glass skin bez systematycznej pracy. Przede wszystkim produkty te bazują na surowcach, które wizualnie poprawiają kondycję cery takie jak:

- dodatki rozświetlające - których zadaniem jest rozświetlenie, zniwelowanie matowego koloru skóry. Często określa się to efektem soft focus, odbijania światła dla pożądanych efektów

- krzemionka - daje efekt wypełnienia, wygładzenia i soft focus

- surowce silnie nawilżające, łagodzące, wyciszające stany zapalne


Pamiętaj jednak, że pół środki nie zapewnią Ci zdrowej i dobrze wypielęgnowanej skóry. Odpowiednio dobrana pielęgnacja do naszego typu cery, tryb życia może sprawić, że nasza skóra może wyglądać jak tafla szkła.


glass skin


Σχόλια


IMG_20190815_180154.jpg
IMG_0826.JPG

Cieszymy się, że do nas zajrzałeś!

Kosmos W Słoiczku powstał, aby odkryć przed Wami kosmetyczne tajemnice i przybliżyć tajniki branży chemicznej.

Z bólem serca patrzymy na propagowanie nierzetelnych informacji o surowcach czy gotowych produktach.

Naszą ideą jest kompetentne propagowanie wiedzy w przystępny sposób. 

 

Zachęcamy do odkrycia naszego „kosmicznego” świata ! :)

Bądź z nami na bieżąco

Dziękujemy

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
bottom of page