top of page

Chitone Care - pianka do mycia twarzyChitone Care pianka do oczyszczania twarzy z chitozanem

Nazwa: Pianka do mycia twarzy


Marka: Chtione Care


Producent: Chitone Sp.zo.o.


Kraj: Polska


Opis producenta: -> Pianka do mycia twarzy


INCI: Aqua, Coco-Betaine, Glycerin, Betaine, Lauryl Glucoside, Sodium PCA, Chitosan, Sodium Lactate, Lactic Acid


DLA KOGO: cera sucha, normalna, wrażliwa, tłusta


WŁAŚCIWOŚCI: oczyszczające, łagodzące, regenerujące, brak odczucia wysuszenia/ściągnięcia skóry


ODCZUCIA SENSORYCZNE: lekka wodna pianka


ZAPACH: bez dodatku zapachowego


 

O MARCE Chitone Care....


To marka wykorzystująca siłę chitozanu, sami opracowali i opatentowali jego technologię produkcji. ChitoVelum, tak go nazwali jest bazą wszystkich produktów Chitone Care. Stawiają na proste i przejrzyste składy, ale jednocześnie skuteczne produkty. Idealnie odczytują trendy - stawiając na produkty przyjazne planecie i przejrzyste, aby każdy konsument, nawet laik wiedział co kupuje.


SUBIEKTYWNA OCENA


Olga: Piankę od ChitoneCare testowałam głównie przy porannym jednoetapowym oczyszczaniu. Sprawdziła się świetnie! Skóra po aplikacji była odświeżona, oczyszczona i nie było mowy o żadnym efekcie ściągnięcia wręcz przeciwnie pozostawia wrażenie nawilżenia skóry. Jest to prawdopodobnie zasługa obecności chitozanu i składników NMF takich jak Sodium PCA. Przy regularnym stosowaniu możemy też zaobserwować wygładzenie się naskórka i zmniejszenie jego szorstkości. Pianka opiera się na delikatnych składnikach myjących takich jak Coco-Betaine, Lauryl Glucosie. Jest to propozycja dla cer wrażliwych stąd też wybór mało agresywnych surfaktantów i jest to dobra koncepcja przy tworzeniu receptury. Jednak wiąże się to też z z delikatniejszym myciem, dlatego jeśli stosujecie mocniejszy makijaż to przy wieczornym oczyszczaniu możliwe, że będziecie musieli użyć pianki dwukrotnie, aby osiągnąć zadowalający efekt odświeżenia,


Ada: Produkty do oczyszczania twarzy to zdecydowanie jeden z najczęstszych wyrobów testowanych przeze mnie. Czasami się zastanawiam czy są mnie w stanie jeszcze czymś zaskoczyć. Formę pianki do oczyszczania bardzo lubię, ze względu na swoją delikatną formę, ale również krótkie składy, co również ma miejsce w przypadku pianki od Chitone. Produkt ten przede wszystkim ciekawił mnie ze względu na zastosowanie chitozanu, który ma bardzo dobre właściwości nawilżająco-kojące. Które osobiście odczuwałam podczas mycia, a w zasadzie po. Nie miałam uczucia ściągnięcia twarzy po umyciu, co w moim przypadku jest raczej dość rzadkim. Do tego pianka dobrze oczyszcza. Nie pokusiłabym się o jej stosowanie jako jedynego produktu do zmywania filtrów UV czy mocnego makijażu (głównie o podkład mi tutaj chodzi), gdyż jest to produkt wodny, który bardzo dobrze radzi z usuwaniem zanieczyszczeń polarnych np. pot, a nie tłuszczowych. Warto o tym pamiętać, aby do produktów tłuszczowych (filtry, podkłady itp) stosować różnego rodzaju masełka, olejki (produkty tłuszczowe), wodne (żele, pianki) mogą być zwyczajnie za słabe.


Chitone Care pianka do oczyszczania twarzy z chitozanem

ANALIZA SKŁADU


Skład pianki od Chitone Care jest bardzo krótki, idealnie wpasowuje się w trend clean beauty, o którym więcej pisałyśmy tutaj. Pianki do mycia twarzy z założenia mają być delikatne (sama forma pianki taka jest), a do tego użyte surowce charakteryzują się niskim profilem podrażnienia, nie naruszając bariery naskórkowej. W propozycji od Chtione znajdziemy:

  • kwas mlekowy (INCI: Lactic Acid), którego zadaniem jest delikatne złuszczenie naskórka i odblokowanie porów

  • chitozan (INCI: Chitosan), który ma właściwości nawilżająco-kojące. Więcej o tym surowcu przeczytasz tutaj. Surowiec ten znajdziemy również w piance łagodzącej podrażnienia od Chitome Care (nasze odczucia po jej stosowaniu).

  • betaine (INCI: Betaine) posiada działanie nawilżające.

Skład produktu sugeruje, że nasza cera będzie oczyszczona, a przy tym miękka i elastyczna po umyciu. Pianka polecana jest do każdego rodzaju cery, ze szczególnym uwzględnieniem cery wrażliwej. Produkt ma wysoki indeks naturalności 0.986 (maksimum to 1).


Artykuł powstał we współpracy z Chitone Care

IMG_20190815_180154.jpg
IMG_0826.JPG

Cieszymy się, że do nas zajrzałeś!

Kosmos W Słoiczku powstał, aby odkryć przed Wami kosmetyczne tajemnice i przybliżyć tajniki branży chemicznej.

Z bólem serca patrzymy na propagowanie nierzetelnych informacji o surowcach czy gotowych produktach.

Naszą ideą jest kompetentne propagowanie wiedzy w przystępny sposób. 

 

Zachęcamy do odkrycia naszego „kosmicznego” świata ! :)

Bądź z nami na bieżąco

Dziękujemy

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
bottom of page