top of page

Chitone Care - pianka łagodząca podrażnieniaChitone Care pianka łagodząca z chitozanem

Nazwa: Pianka łagodząca podrażnienia


Marka: Chtione Care


Producent: Chitone Sp.zo.o.


Kraj: PolskaINCI: Aqua, D-Panthenol, Chitosan, Carbon Dioxide


DLA KOGO: cera sucha, normalna, wrażliwa, tłusta, idealny do niwelowania skutków opalania, depilacji


WŁAŚCIWOŚCI: łagodzące, regenerujące, kojące, nawilżające


ODCZUCIA SENSORYCZNE: lekka wodna pianka


ZAPACH: bez dodatku zapachowego


 

O MARCE Chitone Care....


To marka wykorzystująca siłę chitozanu, a do tego sami opracowali i opatentowali jego technologię produkcji. ChitoVelum, tak nazywa się czysty surowiec, jest bazą wszystkich produktów Chitone Care. Stawiają na proste i przejrzyste składy, ale jednocześnie skuteczne produkty. Idealnie odczytują trendy - stawiając na produkty przyjazne planecie i przejrzyste, aby każdy konsument, nawet laik wiedział co kupuje.


SUBIEKTYWNA OCENA


Olga: Wszyscy już wiemy, że moja skóra to "pacjent specjalnej troski" i jeśli chodzi o produkty do cery wrażliwej to już mało co może mnie zaskoczyć. A jednak może! Nie ukrywam, że produkty Chitone Care już jakiś czas temu "wpadły mi w oko" i cieszę się, że mogłyśmy je przetestować w ramach "Tygodnia z marką...". Stworzony i opatentowany przez nich chitozan to jest na pewno coś co chciałam sprawdzić na mojej skórze!

Jeśli myślicie, że ta pianka łagodząca to taki ciekawszy "d-panthenol" w areozolu to grubo się mylicie. Różnice widać już przy pierwszej aplikacji. Zaraz po nałożeniu na naszej skórze pojawia się delikatna powłoczka, która nie jest lepiąca, a raczej zachowuje się jak cieniutki żelowy plaster na naszej skórze. Możemy już po kilku chwilach poczuć ukojenie, nawilżenie i odświeżenie. Naprawdę, cery wrażliwe mogą bardzo szybko polubić się z tym produktem. Moja atopowa skóra była stanowczo na tak, dając uczucie komfortu. Produkt stosowałam głównie na wieczór na oczyszczoną cerę, jeśli mamy potrzebę to po wchłonięciu się pianki możemy nałożyć jeszcze krem odpowiedni do naszych potrzeb. Skład produktu jest prosty, ale dzięki temu bardzo dobrze pokazuje co może zdziałać chitozan i jaką ma moc. Moim zdaniem nie ma co ulepszać receptury, która i tak już jest świetna. Mam jednak jedno ale.... Opakowanie powinno być zdecydowanie większe. Mamy tutaj 85ml, co daje nam fajną możliwość zapakowania pianki nawet do samolotu, ale przy codziennym używaniu większa pojemność byłaby zdecydowanie wygodniejsza.


Ada: Ze względu na moją jasną karnację, stosuję wysokie faktory SPF podczas kąpieli słonecznych, jednak czasami zdarza mi się delikatnie przypalić. Wtedy bardzo mocno zaprzyjaźniam się z produktami łagodzącymi (ostatnio intensywniej stosowałam takie). Naturalną piankę łagodzącą podrażnienia od Chitone Care przede wszystkim stosowałam po kąpielach słonecznych. Spodziewałam się efektu podobnego do zwykłego D-panthenolu, oj mocno się pomyliłam! Pianka przynosi natychmiastowe ukojenie przy podrażnionej skórze (w moim przypadku było to podrażnienie w wyniku opalania). Tworzy na skórze delikatną powłokę, która zapobiega utracie wody, ale w żadnym wypadku nie jest to klejąca warstwa. Warto pamiętać aby nanosić piankę na oczyszczoną skórę, w przeciwnym wypadku kiedy mamy na sobie trudy dnia codziennego, pot, inne kosmetyki ochronne, produkt od Chitone Care nie spełni swoich oczekiwań, a do tego po aplikacji będziemy odczuwali klejącą warstwę o czym miałam okazję się przekonać...tak to jest jak wydaje Ci się, że chcesz oszczędzić czas ;) Skóra po aplikacji jest miękka, elastyczna i ukojona. Nie miałam okazji stosować produktu po depilacji, ze względu na metodę, którą stosuję. Jednak pianka chwyciła mnie za serce i z pewnością będzie to mój must have w kolejnych sezonach letnich.


Chitone Care pianka do oczyszczania twarzy z chitozanem

ANALIZA SKŁADU


Skład pianki łagodzącej od Chitone Care jest bardzo krótki, idealnie wpasowuje się w trend clean beauty, o którym więcej pisałyśmy tutaj, podobnie jak ich pianka do mycia twarzy. W składzie znajdziemy tylko 4 surowce, z czego najważniejsze to:

  • d-panthenol (INCI: D-Panthenol)

  • chitozan (INCI: Chitosan) gwiazda wszystkich produktów Chitone Care. Więcej o tym surowcu przeczytasz tutaj.

Są to surowce o silnym działaniu łagodzącym i odbudowującym naszą barierę naskórkową, która przez opalanie czy depilację jest mocno naruszona. W konsekwencji może ona tracić wilgoć i stawać się przesuszona. Chitozan tworzy warstwę ochronną na skórze, która zabezpiecza ją przed utratą wody i zapobiega wysuszeniu. Dzięki temu nasza skóra jest nawilżona, wygładzona i elastyczna. Pianka ta jest idealnym kompanem nie tylko letnich podróży, ale również do wspierania skóry wrażliwej, szukającej regeneracji podrażnionego naskórka. Pianka jest również idealna dla osób szukających produktów o wysokim stopniu naturalności - tutaj mamy 95%.


Artykuł powstał we współpracy z Chitone CareKommentare


IMG_20190815_180154.jpg
IMG_0826.JPG

Cieszymy się, że do nas zajrzałeś!

Kosmos W Słoiczku powstał, aby odkryć przed Wami kosmetyczne tajemnice i przybliżyć tajniki branży chemicznej.

Z bólem serca patrzymy na propagowanie nierzetelnych informacji o surowcach czy gotowych produktach.

Naszą ideą jest kompetentne propagowanie wiedzy w przystępny sposób. 

 

Zachęcamy do odkrycia naszego „kosmicznego” świata ! :)

Bądź z nami na bieżąco

Dziękujemy

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
bottom of page