top of page

Peeling jaki rodzaj wybrać?

Zastanawialiście się kiedyś po co tak na prawdę wykonujemy peelingi? Oczywiście poza jego podstawową funkcją usuwania martwego naskórka?


Po co wykonywać zabieg peelingu?


Naskórek to nasza zewnętrzna warstwa skóry, który chroni nas przed czynnikami zewnętrznymi. Na jego powierzchni znajdują się ujścia gruczołów łojowych, przez które przedostaje się sebum. Jego głównym zadaniem nie jest dostarczanie nam problemów estetycznych, a ochrona nas przed czynnikami zewnętrznymi. Nasz naskórek ma możliwość samodzielnej regeneracji i złuszczania. Naturalnie proces ten powinien zająć ok 28 dni; najgłębiej znajdujące się komórki rozrodcze w naskórku, przesuwają się ku górze. Przy okazji uszczelniają nasz płaszcz lipidowy, produkując substancje wiążące wodę i tłuszcze. Po wykonaniu swojego zadania obumierają i złuszczają się. Niestety

Peeling do ciała

z wiekiem cykl produkcji nowego naskórka zwalnia, jest to mocno powiązane ze spowolnieniem naszego metabolizmu, życia w ciągłym biegu. Wynikiem tego jest szara, zmęczona, szorstka skóra, a długofalowo przyczynia się to do szybszego starzenia skóry. Eksfoliacja, peeling, złuszczanie w tempie natychmiastowym usuwa martwy naskórek. Jednocześnie wygładzając przy tym skórę, dodając jej blasku i bardzo intensywnie oczyszczając z zanieczyszczeń. Dzięki temu ujście naszych gruczołów potowych jest odblokowane i regulujemy wydzielanie sebum. Podczas złuszczania wykonujemy masaż, pobudzając tym samym mikrokrążenie, ujędrniając i poprawiając koloryt skóry. Przy szczotkowaniu dokładnie opisałyśmy korzyści automasażu. Po eksfoliacji nasza skóra lepiej wchłania produkty.Rodzaje peelingów


Złuszczanie możemy wykonać samodzielnie w domu przy użyciu peelingów:

Peeling scrub do ciała
 • Mechanicznych - przy użyciu różnego rodzaju drobinek ścierających (np. mielone pestki owoców). Ważne jest aby dobrać odpowiednią grubość drobinek do naszej skóry i obszaru, który peelingujemy. Do twarzy lepsze będą peelingi drobnoziarniste. Eksfoliacja mechaniczna, nie jest polecana do cer trądzikowych, aby nie roznosić bakterii i nie zaogniać zmian skórnych.

 • Kwasowych - wykorzystywane są różnego rodzaju kwasy, które rozluźniają połączenia między komórkami skóry i w następstwie dochodzi do złuszczenia zewnętrznych warstw skóry. W domowych warunkach najczęściej możemy spotkać peelingi w kwasami AHA, BHA, migdałowy, glikolowy. Bardzo ważne jest aby umiejętnie dobrać rodzaj kwasu i jego stężenie. Kwasy bardzo szybko oddziałują na skórę i zbyt nieostrożne lub częste stosowanie może doprowadzić do podrażnienia skóry. W warunkach domowych zdecydowanie wybierajmy produkty o niższym stężeniu kwasów, wyższe zostawmy dla profesjonalistów w gabinetach kosmetycznych. Ten rodzaj eksfoliacji szczególnie jest polecany do cer problematycznych, z trądzikiem, przebarwieniami czy bliznami.

 • Enzymatycznych - przy użyciu enzymów (np. papainy), które zmiękczają i rozpuszczają martwy naskórek.

 • Dodatkowo znajdziemy jeszcze silniejsze zabiegi złuszczające w profesjonalnych gabinetach: peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja.


Jaki peeling do jakiego rodzaju skóry?


Peeling powinniśmy wykonywać regularnie i przy każdym rodzaju skóry, ważne jest tylko dobranie odpowiedniego rodzaju eksfoliatora, i tak:

 • Cera naczynkowa, wrażliwa - enzymatyczny lub bardzo drobnoziarnisty

 • Cera tłusta (bez trądziku) - mechaniczny, kwasowy

 • Cera sucha - mechaniczny (drobnoziarnisty), enzymatyczny

 • Cera dojrzała - kwasowy, mechaniczny, enzymatyczny


Zanieczyszczone otoczenie, makijaż, klimatyzacja to wszystko wpływa na gorszy stan naszej skóry. Złuszczanie jest szybkim i przyjemnym procesem, a korzyści z niego płynące są nieocenione. Efekty widoczne są praktycznie natychmiast, dodatkowo wybierając nasz ulubiony typ peelingu i zapach, efekt odprężenia i lepszego samopoczucia gwarantowany 😀


Peeling cukrowy spa

Comments


IMG_20190815_180154.jpg
IMG_0826.JPG

Cieszymy się, że do nas zajrzałeś!

Kosmos W Słoiczku powstał, aby odkryć przed Wami kosmetyczne tajemnice i przybliżyć tajniki branży chemicznej.

Z bólem serca patrzymy na propagowanie nierzetelnych informacji o surowcach czy gotowych produktach.

Naszą ideą jest kompetentne propagowanie wiedzy w przystępny sposób. 

 

Zachęcamy do odkrycia naszego „kosmicznego” świata ! :)

Bądź z nami na bieżąco

Dziękujemy

 • Facebook
 • Instagram
 • Pinterest
bottom of page