Moliv serum do twarzy z żywymi bakteriami
- kosmoswsloiczku
- 16 mar
- 3 minut(y) czytania

Nazwa: Serum do twarzy z żywymi bakteriami
Marka: Moliv
Pducent: Biotem Sp.zo.o.
Kraj: Polska
Opis producenta: -> Serum do twarzy z żywymi bakteriami
INCI: Persea Gratissima Oil*, Cannabis Sativa Seed Oil*, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Shea Butter Ethyl Esters*, Cellulose*, Coco-caprylate*, Hydrogenated Palm Oil* , Hydrogenated Rapeseed Oil*, Silica Dimethyl Silylate, C12-13 Pareth-3*,Tocopherol*, Lactobacillus Plantarum*, Lactobacillus Paracasei*, Lactobacillus Reuteri*, Helianthus Annuus Seed Oil*, Maltodextrin*, Inulin*
*Składniki pochodzenia naturalnego zgodnie z normą ISO 16128
DLA KOGO: każdy typ cery, ze szczególnym uwzględnieniem skóry wrażliwej, suchej
WŁAŚCIWOŚCI: nawilżające, regenerujące, odbudowuje mikrobiom
ODCZUCIA SENSORYCZNE: olejowa konsystencja, szybko się wchłania, skóra nawilżona
ZAPACH: bez zapachu
VEGAN: tak
O MARCE Moliv
Moliv (kiedyś be'liv) to marka z innowacyjnymi produktami do pielęgnacji twarzy, bazująca na probiotykach. Dlaczego są innowacyjne?! Ich kremy zawierają ŻYWE szczepy bakterii probiotycznych. Marka była naszym gościem podczas "Tygodnia z marką". Co sądzimy o ich produktach możesz podejrzeć tutaj i wybrać najlepszy dla siebie.
*Marka Moliv początkowo nazywała się Beliv, niech to Was nie zmyli.
SUBIEKTYWNA OCENA
Produkty od Moliv zajmują szczególne miejsce w naszej łazience, nie tylko ze względu na ich skuteczność w działaniu, ale również za to jak właścicielki marki rzetelnie edukują o roli mikorobiomu naszej skóry. Nie mogłyśmy odmówić sobie przyjemności przetestowania ich serum z żywymi bakteriami!
Jeśli chodzi o Adę (dla przypomnienia posiadaczka cery tłustej) to jej największa obawą było, że serum może być za ciężkie dla niej, co skończy się zaskórnikami, ale to standardowa myśl, która towarzysz jej przy produktach olejowych. Jednak tutaj, nic takiego nie miało miejsca! Stosowała ona serum od Moliv po kuracji retinalem, więc idealne "środowisko" do zweryfikowania czy serum wspomaga odbudowę bariery naskórkowej, działa regenerująco i kojąco. Przy regularnym stosowaniu skóra nie tylko było nawilżona, ale również wyciszona. Serum pod aplikacji pozostawia na powierzchni lekko świecący film, ale bez nadmiernego efektu tłustości.
Cery suche powinny być szczególnie zadowolone, produkt jakby wtapia się w skórę, tworząc pewnego rodzaju barierę ochronną i to zawierającą żywych wojowników w postaci bakterii probiotycznych. Mikrobiom jest niezwykle ważny, jego odpowiedni stan sprawia, że przy regularnym stosowaniu produktów od Moliv, skóra staje się dużo mniej reaktywna i bardziej odporna na czynniki zewnętrzne jak i wewnętrzne.
Pamiętajcie! Nie mylcie ŻYWYCH bakterii probiotycznych w Moliv, z obecnymi w wielu kremach postbiotykami, czyli najczęściej lizatami bakterii - czyli produktami metabolizmy wspomnianych mikroorganizmów.

ANALIZA SKŁADU
Serum od Moliv z żywymi bakteriami jest produktem w 100% olejowym. Przede wszystkim dlatego, że żywe probiotyki znajdują się w fazie olejowej, przez co nie mają możliwości niekontrolowanego namnażania. Z olei mamy olej konopny (INCI: Cannabis Sativa Seed Oil), który ma bardzo dobre właściwości regenerujący i łagodzące, olej jojoba (INCI: Simmondsia Chinensis Seed Oil) oraz awokado (INCI: Persea Gratissima Oil).

W produkcie mamy trzy gatunki żywych bakterii: Lactobacillus plantarum, Lactobacillus reuteri oraz Lactobacillus paracasei. Dzięki takiemu połączeniu nasz mikrobiom jest odbudowywany i wspomagamy jego naturalną barierę ochroną. Czynników, które negatywnie wpływają na mikrobiom jest dość sporo, w pielęgnacji to m.in zbyt intensywne złuszczanie, zbyt wysokie pH produktów kosmetycznych. O tym, dlaczego mikrobiom naszej skóry jest istotny w pielęgnacji przeczytasz we wcześniejszym artykule tutaj.
Poza żywymi bakteriami z surowców wspierających mikrobiom w składzie serum Moliv mamy:
prebiotyk: inulina (INCI: Inulin) i maltodekstryna (INCI: Maltodextrin).
Przywracają równowagę mikrobiomu, a dodatkowo mają działanie nawilżające i łagodzące. Służą również jako pożywka dla "dobrych" bakterii, co zwiększa ich namnażanie. Więcej o pro- , pre- i postbiotyki przeczytasz tutaj.
Serum jest wegańskie, z wysokim indeksem naturalności.
Post powstał przy współpracy reklamowej.
Comments