top of page

Sebio Enzymatyczny krem przeciw zaskórnikom

Sebio enzymatyczny krem przeciw zaskórnikom, Tołpa

Marka: Tołpa


Producent: Torf Corporation Sp.zo.o.


Kraj: PolskaINCI: Aqua, Glycerin, Coco-Caprylate, Olive Oil Polyglyceryl-4 Esters, Peat Extract, Papain, Hydrolyzed Algin, Zinc Sulfate, Carbomer, Sodium Hydroxide, Algin, Xanthan Gum, Tocopherol, 1,2-Hexanediol, Parfum, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Methylpropanediol, Benzoic Acid.

SUBIEKTYWNA OCENA


Nie znamy nikogo kto nie marzyłby o zdrowej, ładnej cerze, a problemy z niedoskonałościami i zaskórnikami były tylko złym snem, który z nadejściem poranka znika. Aby wiedzieć w jaki sposób walczyć z naszym przeciwnikiem na początku musimy go poznać.


Czym są zaskórniki?

To zmiany skórne potocznie nazywane wągrami, pojawiające się w miejscach gdzie mamy gruczoły łojowe Wyróżniamy:

  • zaskórniki otwarte - ciemne punkty najczęściej występują w strefie T - broda, nos, czoło

  • zaskórniki zamknięte - małe białe grudki pod skórą

Dlaczego zaskórniki powstają?

Najprościej mówiąc to nasze gruczoły łojowe są zablokowane przez złuszczone komórki naskórka. Najczęściej dzieje się tak dlatego, że niedbale podchodzimy do naszej pielęgnacji, szczególnie do oczyszczania. Jednak do powstawania zaskórników przyczyniają się również zmiany hormonalne, stres, zanieczyszczenia powietrza czy niektóre leki (szczególnie te regulujące gospodarkę hormonalną). Na początek polecamy przyjrzeć się swojemu oczyszczaniu, w zakładce Nowości produktowe znajdziecie szereg produktów, które polecałyśmy do oczyszczania, obecnie dla nas numerem 1 jest masełko oczyszczające od Bandi oraz peeling Gentle Care od Ala Cosmetics. Jeśli okaże się, że Wasze oczyszczanie jest bez zarzutów, a wy borykacie się z dużym problemem zaskórników to zasięgnijcie porady specjalisty.


W walce z zaskórnikami nieocenionym pomocnikiem jest enzymatyczny krem przeciw zaskórnikom od Tołpy. Papainę (INCI: Papain) enzym i koronny surowiec w peelingach. Naturalnie występuje w miąższu papai i w kosmetyce wykorzystywany jest ze względu na swoje właściwości złuszczające. Działanie oczyszczające polega na zmiękczeniu i rozpuszczeniu naskórka. Więcej o działaniu i innych rodzajach peelingów enzymatycznych przeczytasz tutaj. Tołpa papainę umieściła w kremie, dla nas jest to świetne posunięcie, wykorzystać surowiec o dużej mocy działania w produkcie, który mamy "na sobie" przez większość dnia. Efekty murowane. Produkt uzupełniony jest o surowce nawilżające np. INCI: Hydrolyzed Algin, regenerujące i działające przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie takie jak: INCI: Zinc Sulfate. Krem ma przyjemnie lekką konsystencję, szybko się wchłania, nie pozostawia uczucia kleistości po aplikacji. Rzeczywiście po kilku dniach stosowania ilość zaskórników (szczególnie tych otwartych) wyraźnie się zmniejszyła. Wszystko opakowane jest w biodegradowalny kartonik, tubę z recyklingu oraz biodegradowalną etykietę, jak to zawsze u Tołpy! Pamiętajcie aby odpowiednio segregować odpady kosmetyczne. Krem jest uniwersalny można go stosować na dzień i na noc.


Jeśli borykacie się z problemem zaskórników Sebio krem enzymatyczny przeciw zaskórnikom od Tołpy to propozycja szczególnie dla Was. Pielęgnację możecie uzupełnić enzymatycznym peelingiem od Tołpy z tym samym surowcem- papainą.


DLA KOGO: cera tłusta, mieszana


WŁAŚCIWOŚCI: redukuje zaskórniki, redukuje przebarwienia


ODCZUCIA SENSORYCZNE: lekka konsystencja, szybko się wchłania, brak uczucia kleistości


ZAPACH: owocowy, ananas,
Comments


IMG_20190815_180154.jpg
IMG_0826.JPG

Cieszymy się, że do nas zajrzałeś!

Kosmos W Słoiczku powstał, aby odkryć przed Wami kosmetyczne tajemnice i przybliżyć tajniki branży chemicznej.

Z bólem serca patrzymy na propagowanie nierzetelnych informacji o surowcach czy gotowych produktach.

Naszą ideą jest kompetentne propagowanie wiedzy w przystępny sposób. 

 

Zachęcamy do odkrycia naszego „kosmicznego” świata ! :)

Bądź z nami na bieżąco

Dziękujemy

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
bottom of page