Le Coeur- Regenerująca balsam do ciała
Nazwa: Regenerujący balsam do ciała
Marka: Le Coeur
Producent: Le Coeur Katarzyna Flis
Kraj: Polska
Opis producenta: -> Regenerujący balsam do ciała
INCI: AQUA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, UREA, XYLITOL, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, PROPANEDIOL, GLYCERIN, PERSEA GRATISSIMA OIL, GOSSYPIUM SEED OIL, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, COCOS NUCIFERA OIL, CETEARYL OLIVATE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, STEARIC ACID, CETEARYL ALCOHOL, SORBITAN OLIVATE, BISABOLOL, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL DEHYDROACETIC ACID
DLA KOGO: cera sucha, wrażliwa, atopowa
WŁAŚCIWOŚCI: wzmocnienie bariery hydrolipidowej, regenerujące, łagodzące
ODCZUCIA SENSORYCZNE: emulsja o naturalnie żółtym zabarwieniu, łatwo się rozprowadza i wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy
ZAPACH: delikatny naturalny zapach olejów zawarty w recepturze
WEGAN: tak
O MARCE Le Coeur....
Co może być lepszego od kosmetyków stworzonych przez technolożkę z wieloletnim doświadczeniem? A no nic!
Le Coeur to polska marka kosmetyczna stworzona przez Katarzynę Flis, która całe swoje zawodowe życie spędziła w laboratorium. Stworzyła kosmetyki, które skupiają się na konkretnych problemach skórnych o ukierunkowanym działaniu. W Le Coeur możemy wyróżnić 3 główne linie:
do skóry suchej z AZS (o tym jak pielęgnować skórę z AZS przeczytasz tutaj)
do skóry odwodnionej
do skóry trądzikowej
Receptury są bardzo dobrze przemyślane. Nie znajdziecie tutaj jednak składników, które aktualnie są w trendach. Czy to źle? Nie! Wręcz przeciwnie. Le Coeur stawia na prostotę, dodając do swoich produktów sprawdzone surowce w ograniczonej liczbie, ale w wyższych stężeniach. Tak, aby kosmetyki były skuteczne i ukierunkowane na problem. Marka kładzie też mocny nacisk na bezpieczeństwo, tak aby ryzyko jakichkolwiek podrażnień było jak najbardziej zminimalizowane. Do tego stawiają na naturalność i ekologiczne podejście również w procesach technologicznych. Kosmetyki mogą być również używane przez dzieci, niektóre nawet od 1 dnia życia.
SUBIEKTYWNA OCENA
Kto mógł lepiej sprawdzić kosmetyki do skóry atopowej jak nie Olga! Posiadaczka atopowego zapalenia skóry od ponad 30 lat. Ilość przetestowanych kremów pod tym kątem można już pewnie liczyć w tysiącach. Sprawdzamy więc i Le Coeur!
Każdy kto miał do czynienia ze skórą atopową wie, że balsamowanie po każdym myciu jest koniecznością. Atopia dotyczy całej skóry, nie ogranicza się tylko do twarzy, dlatego produkty do ciała są niezwykle istotne. Skóra atopowa potrzebuje dawki lipidów i ograniczenia transepidermalnej ucieczki wody, co zapewniają nam emolienty tłuste. Przyznajmy jednak, że nikt nie lubi tego tłustego efektu wraz z przyklejaniem się ubrań do ciała. I tutaj z pomocą przychodzi Le Coeur!
Balsam po aplikacji łatwo się rozprowadza i pozostawia lekki efekt bielenia, jednak znika on zaraz po wchłonięciu się produktu. Sama emulsja ma lekko żółty odcień co jest zasługą obecności oleju z rokitnika. Tak samo jak w przypadku regeneracyjnej emulsji do twarzy na dzień, której recenzję znajdziecie tutaj. Balsam szybko się wchłania pozostawiając skórę miękką i nawilżoną. Nie ma tutaj jednak mowy o jakimkolwiek klejeniu się! Balsam jest przemiły w aplikacji i pozostawia skórę gładką, sprężystą i nawilżoną. Po dłuższym stosowaniu skóra ma zdecydowanie mniejszą tendencje do przesuszeń i podrażnień. Pielęgnacja ciała to konieczny element rutyny każdego atopika i Le Coeur sprawdza się tu świetnie!
ANALIZA SKŁADU
Le Coeur z założenia zakłada prostotę, co też da się zauważyć patrząc na składy. nie znajdziemy tu masy składników, ale każdy surowiec jest po coś i spełnia określone funkcje.
Znajdziemy tutaj oleje takie jak:
olej słonecznikowy (INCI: HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL)
olej ze słodkich migdałów (INCI: PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL)
olej z awokado (INCI: PERSEA GRATISSIMA OIL
olej arganowy (INCI: ARGANIASPINOSA KERNEL OIL)
olej kokosowy (INCI: COCOS NUCIFERA OIL)
olej bawełniany (INCI: GOSSYPIUM SEED OIL)
Oleje roślinne są świetnym źródłem lipidów, które są budulcem bariery naskórkowej. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj olej z rokitnika, który zawiera duże ilości kwasu palmitooleinowego (omega-7), który działa przeciwzapalnie, a także betakarotenu, skąd też pochodzi jego kolor. O beta- karotenie w kosmetykach więcej poczytacie tutaj - Beta-karoten. Jakie ma działanie w kosmetykach?
W dużym stężeniu bo aż 5% występuje tu Ksylitol (INCI: XYLITOL). Surowiec jest prawdopodobnie znany wszystkim z wykorzystywania w przemyśle spożywczym jako słodzik. W kosmetyce pełni rolę składnika o silnych właściwościach nawilżających, wiążący wodę. Jednocześnie wpływa na mikrobiom skóry, redukując kolonizacje patogennych bakterii. Zachowanie równowagi mikrobiologicznej jest niezwykle ważne przy AZS.
Składnikiem aktywnym, który również występuje w dużych ilościach jest mocznik (5%). jest to naturalny składnik NMF, który utrzymuje wilgoć w naszym naskórku. Musicie też pamiętać, że mocznik w wyższych stężeniach będzie miał również działanie keratolityczne i może przy skórach atopowych wywoływać podrażnienie.
Kolejne znane, ale wyjątkowo skuteczne składniki jakie tu znajdziemy to bisabolo i witamina E. Wykazują one działanie przeciwzapalne, nawilżające, kojące, a także przyśpieszają regenerację skóry. Oczywiście nie może tez zabraknąć gliceryny znanej z właściwości nawilżających oraz najpopularniejszego z maseł, czyli masło shea o działaniu zmiękczającym i uszczelniającym barierę naskórkową o której więcej poczytacie tutaj - Bariera naskórkowa. Czym jest i jaki ma wpływ na stan naszej skóry?
Całość tworzy prostą, ale niezwykle skuteczną recepturę. Pamiętajcie, że w przypadku AZS, wytwarzanie niektórych naturalnie występujących składników w skórze jest zaburzone, więc musimy je dostarczać z kosmetykami. Przy pielęgnacji skóry atopowej musimy zadbać przede wszystkim o podstawy a dopiero później rozszerzać naszą pielęgnację.
Artykuł powstał we współpracy z Le Coeur.
Commentaires