top of page

Jak pielęgnować skórę z tatuażem? Zapytaliśmy markę HOCUS POCUS.

Tatuaż stał się powszechny i nie budzi już niepotrzebnej sensacji, co nas niezmiernie cieszy. Ten sposób wyrazu oraz ozdoby naszego ciała wraz z powstaniem staje się integralną częścią naszej skóry. Wymaga przez to specjalnej pielęgnacji szczególnie w pierwszych dniach po powstaniu.


Jak odpowiednio pielęgnować skórę z tatuażem zapytałyśmy markę HOCUS POCUS, która poleca swoje produkty również do tego typu aplikacji jak również do pielęgnacji po makijażu permanentnym.


Zobacz czemu pielęgnacja tatuażu jest ważna!


pielęgnacja tatuażu marka hocus pocus kosmetyki

Kosmos w Słoiczku: Dlaczego pielęgnacja tatuażu jest ważna?

HOCUS POCUS: Najważniejsza dla późniejszego wyglądu tatuażu jest pielęgnacja w pierwszej fazie po wykonaniu - polega ona na dbaniu o czystość, pielęgnacji odpowiednimi produktami oraz bezwzględnym nie drapaniu! Dlatego tak ważne jest by krem aftercare był bogaty w substancje łagodzące i nie uczulał. Wyobraźmy sobie świeżą ranę, która dodatkowo zostanie potraktowana preparatem wywołującym alergię. Taki tatuaż będzie bardzo trudno się goić, a drapanie może spowodować bliznowacenie skóry i uszkodzenie warstwy tuszu w skórze i wzoru tatuażu.


Kosmos w Słoiczku: Czym różni się skóra pokryta tatuażem od standardowego naskórka?

HOCUS POCUS: Tatuaż w pierwszej fazie jest raną, a tusz to ciało obce, które pozostaje w warstwie skóry właściwej. Skóra z tatuażem może puchnąć w wyniku reakcji alergicznej, może też łatwiej ulegać poparzeniu słonecznemu. Są to reakcje rzadkie i bardzo indywidualne, aczkolwiek mogące pojawić się na tatuażu. Ponadto na tatuażu bardziej widać suchość skóry lub jej niedoskonałości.

pielęgnacja tatuażu marka hocus pocus kosmetyki

Kosmos w Słoiczku: O czym warto pamiętać przy wyborze produktów do pielęgnacji tatuażu?

HOCUS POCUS: Innych produktów będziemy używać w pielęgnacji świeżego tatuażu i innych na zagojone tatuaże. O świeżym tatuażu już mówiliśmy. Tatuaże starsze warto nawilżać, delikatnie złuszczać i odżywiać. Na jędrnej i dobrze odżywionej skórze będą prezentować się o niebo lepiej. Nasze serum i olejek zostały skomponowane tak, by wyrównać koloryt skóry, poprawić jej jędrność i sprawić by tatuaże prezentowały się świetnie. Zawierają dużo dobroczynnych dla skóry substancji.


Kosmos w Słoiczku: Jakich surowców powinniśmy szukać?

HOCUS POCUS: Bezpiecznych i skutecznych. Będą to d-panthenol, oczyszczony sok z aloesu, kompleks NMF, witamina E, probiotyk, masło shea, ekstrakty i oleje roślinne. Nasz krem dodatkowo jest wzbogacony o srebro, które ma właściwości antyseptyczne. Receptura kremu jest bez dodatku substancji zapachowych, natomiast olejek i serum zawierają kompozycję zapachową z bazy kompozycji hipoalergicznych. Bardzo dobrze w pielęgnacji zarówno twarzy jak i ciała sprawdzi się beta-karoten. Jest to zapomniany składnik. Nam bardzo przypadł do gustu z uwagi na błyskawiczną poprawę koloru i działanie antyoksydacyjne.


Więcej o beta-karotenie znajdziecie w jednym z naszych wcześniejszych artykułów - Beta-karoten. Jakie ma działanie w kosmetykach?


beta karoten w kosmetykach tatuaż

Kosmos w Słoiczku: Czy jakaś forma produktu sprawdza się najlepiej Waszym zdaniem?

HOCUS POCUS: Oprócz bezpiecznych formuł i skoncentrowanych składów w optymalnych stężeniach bardzo ważne są higieniczne dozowniki. Stawiamy na bezpieczeństwo surowców, ale też zachowanie higieny w użytkowaniu produktów. Postawiliśmy na pompkę w kremie oraz pipetę w serum i olejku. Nie wyobrażamy sobie, by produkt, który jest przeznaczony do pielęgnacji skóry po zabiegu wykonania tatuażu czy makijażu permanentnego był w odkręcanym słoiczku, do którego można wkładać palec. Podobnie jest przy pozostałych produktach. Pipeta pozwala na odmierzenie bardzo małej ilości produktu w higieniczny sposób.


Kosmos w Słoiczku: Który produkt z Waszej oferty sprawdza się najlepiej?

HOCUS POCUS: To bardzo trudne pytanie. Opinie naszych klientek i klientów są bardzo pozytywne o wszystkich produktach. 28% klientów sklepu online wróciło po kolejne zakupy, a to już wiele mówi o jakości. Trudno wskazać najlepszy produkt w stosunkowo wąskim portfolio produktowym. Nasze produkty odpowiadają na wiele potrzeb skóry i wzajemnie się uzupełniają.kosmetyki hocus pocus do pielęgnacji tatuażu

Artykuł powstał we współpracy z HOCUS POCUS.


Comments


IMG_20190815_180154.jpg
IMG_0826.JPG

Cieszymy się, że do nas zajrzałeś!

Kosmos W Słoiczku powstał, aby odkryć przed Wami kosmetyczne tajemnice i przybliżyć tajniki branży chemicznej.

Z bólem serca patrzymy na propagowanie nierzetelnych informacji o surowcach czy gotowych produktach.

Naszą ideą jest kompetentne propagowanie wiedzy w przystępny sposób. 

 

Zachęcamy do odkrycia naszego „kosmicznego” świata ! :)

Bądź z nami na bieżąco

Dziękujemy

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
bottom of page